מחפש המלצה לבחירת אקדח ירי מעשי

שאלות, תשובות ודיונים בנושא הירי המעשי.

המנהלים: donduck, Webart

מחפש המלצה לבחירת אקדח ירי מעשי

על ידי ניר ל » 17 פברואר 2014, 10:41

האקדח האישי שלי הוא 19c , בתבחין משמר , במצב חדש שירה 2-3 אלפי כד׳ ,החלטתי לשמרו במצב זה לאור החוקים החדשים ולא לשחוק אותו.

את הקורס עברתי עם גלוק סטנדרטי מהמטווח וכעת אני מתאמן במסגרת מועדון ראשל״צ , לא מתאפשר לשכור נשק ידידותי למשתמש ואני מעוניין לרכוש אקדח משומש זול שישמש לאימונים ולתחרויות .

ישנה כמובן אפשרות לגלוק רגיל משומש שארצה להחליף בו כוונות והדק , עדיין הוא לא יתקרב לרמת הדק סינגל ויעלה כ 50% לפחות יותר ממשומשים אחרים.

שני אקדחים נוספים שבדקתי (עדיין לא בירי) ומצאו חן בעיניי הם יריחו משופר (אחיזה/הדק/כוונות) ובול m5 , אחד מהם אני כנראה אקנה אלא אם יפול איזה שאדו לא טחון במחיר המתאים. אם הייתי יכול לדעת שמדובר בנשק שהולך להישאר אצלי , הייתי מוכן להשקיע יותר , אבל זה יכאב לי מאד לאבד נשק יקר ומושקע בגלל ההפלצות הנוכחיות ואלו שעוד נכונו לנו.

שאלתי היא - מבין שני הנ״ל וכמובן בהנחה שאחרי שאתאמן קצת עם כל אחד מהם לא אדע בעצמי בוודאות , עם מי מהם כדאי לגדול ?
היריחו אני מבין מוגבל בתכולת המחסניות לעומת הבול , זה נראה לי שיקול חשוב, מי מהם שורד יותר כדורים ? ואולי בכלל יש למישהו משהו להציע במקומם (אקדח ספציפי למכירה) .
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

Re: מחפש המלצה לבחירת אקדח ירי מעשי

על ידי ליאור45 » 17 פברואר 2014, 11:52

ניר, במקום שתי החלופות בהן נקבת הייתי מציע ללכת לכיוון ההצעה שהציע dotcom באשכול באזור הסחר החופשי (מוצע אקדח שאדו של סי.דז.). עם זאת, בקורס ובשנה הראשונה יריתי עם בול M5 סנטדרד הוא אכן אקדח מצוין לירי מעשי במחלקת סטנדרד מיינור (ויותר נחמד לירי מאשר הגלוק שהיה לי אז). עם זאת, במרבית הקריירה הקצרה שלי בירי מעשי אני יורה במחלקת פרודקשן ולכן הנטייה שלי כלפי השאדו.

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ניר ל » 17 פברואר 2014, 12:07

אני לא מכיר אישית את דותן ולא את האקדח המדובר , אבל כן שמתי לב אצל מספר מוותיקי ומובילי התחום , שהכלים הסופר מושקעים שלהם נוטים ללא מעט מעצורים ואני מייחס את זה בעיקר לבלאי... אז חושש לקנות כלי משופר שעבד קשה לעומת כלים יד שנייה שאמנם לא באותה ליגה , אבל ירו רק בחידושי רשיון... שוב, זה כלל אצבע ויש מן הסתם יוצאים מהכלל.

וכדי לחדד - את האקדחים שאותם ציינתי אוכל לנסות באימונים שוטפים, להתרשם ולרכוש בטחון בהם לפרק זמן סביר - מה שמהווה יתרון משמעותי מבחינתי.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי simon » 17 פברואר 2014, 17:55

שלום ניר.
אז ככה. אני עושה הנחה על יכולת שלך - ותקן אותי בכל רגע
אתה יורה סטאנדארט - ולוקח בתחרות 40% 50% מיבגני מונ"? נכון? אם תשובה שלך " כן" - יש לך יותר עבודה במטווח בבניית " בסיס". אם תשובה שלך " אני יורה 80% ממנו ואקדח עוצר אותי מלהגיע להסגים גבוהים יותר "- אז אנחנו מדברים על איכות אקדח, אבל רק אם תשובה " כן". אני כתבתי ואכתוב שוב ושוב- אקדח ראשון לתחרויות ירי מעשי ליורה מתחיל צריך להיות יריחו ברזל 941 עם ניצרה על הגוף. זהו. לא צריך יותר מזה. אתה תמצא את האקדח ב 1400 1500 ש"ח - את יתרת הכסף תבזבז על תחמושת. רוצה מחסנית של 19 כדור? תקנה שניים של שאדואו ואחד של יריחו\טנפוליו- וזהו, לא צריך יותר מזה. מחסניות שלו - נופלות בחופשיות , התמונת כוונות- בסדר גמור. כשתבין שנרתיק ספורטיבי מוריד לך בשליפה 0.3 שניות באופן קבוע- רק אז תקנה אותו. כשתבין שדריכה על פסי דריכה קדמיים - חוסכים לך 0.3 כל פעם- שים נייר סקייטבורד על הצינה של יריחו. כשתבין שסיב אופטי - עוזר לך במציאת מטרה - רק אז נדבר על כוונות וכו...
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 17 פברואר 2014, 19:19

התחריתי ב open בגלל הקומפנסטור המובנה בגלוק והתברגתי בערך באמצע ... , כמובן שסוג האקדח הוא לא צוואר הבקבוק כרגע כל עוד הוא תקין ובהחלט אסתפק ביריחו 941 בשנה שנתיים הקרובות ואם הוא גם מגיע עם כוונות גבוהות ועבודת הדק בסביבת המחיר שציינת אז מה טוב.
אני מבין מדבריך שמחסניות cz מתאימות ליריחו ? אם ככה בכלל נהדר

לגבי נרתיקים וכו׳ - גם שם אני לא מתפרע ומסתפק בלהזמין ציוד סיני מהרשת , את הכסף אני אכן משקיע בתחמושת לאימונים.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי simon » 17 פברואר 2014, 20:02

אם זה ניר שדיברתי איתו במטווח מיכלין - אז אנחנו מכירים
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 18 פברואר 2014, 09:38

לא אני, אבל אשמח להכיר
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי ליאור45 » 18 פברואר 2014, 09:59

כנגד המחיר הזול של האקדח המוצע, יש לקחת בחשבון את הסיכוי למכור אותו במחיר ריאלי אם וכאשר תרצה לשדרג וגם את אי הנוחות הכרוכה בהליך ההחלפה.

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי Cybrosh » 18 פברואר 2014, 11:22

התחריתי ב open בגלל הקומפנסטור המובנה בגלוק והתברגתי בערך באמצע ...
מה שחשוב הוא הניקוד, לא איפה התברגת - זה לא מעיד על כלום. אתה יכול להיות מקום 4 באופן, ורחוק שנות אור ממקום 3 בניקוד בכ-300 נקודות.

אני לא מכיר אישית את דותן ולא את האקדח המדובר , אבל כן שמתי לב אצל מספר מוותיקי ומובילי התחום , שהכלים הסופר מושקעים שלהם נוטים ללא מעט מעצורים ואני מייחס את זה בעיקר לבלאי...
זה לא בלאי. ברוב המקרים, מדובר על קונפיגורציות לא נכונות.
SPS - מתקרב לשלמות...
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי higt-power » 18 פברואר 2014, 14:29

שתי האופציות טובות .
תוכלת מחסנית ביריחו 16 עם אופציה להחלפת קפיץ וקיבולת של 20 אם אני לא טועה ,בול 17 במחסניות הסטנדרטיות שמסופקות עם כלים לנשיאה 18-19 בכלים עם קפיץ משופר ויש שמועות שיש קפיץ שיכול להחזיק 21 טרם בדקתי .
בגדול הבדל לא ממש משמעותי ....
מבחינת שרידות מתוך הנחה שאתה לא מתכוון לירות 20K כדורים בשנה ,שנהם יתנו לך עשור של שרות לפחות .
מבחינת יכולות שידרוג והתקדמות אני מנייח שלאורך הקרירה הקצרה שלך בתחום כבר יצא לך לראות מספיק שידרוגים ושיפורים על שנהם ,הבול יותר פופולרי בין היורים אבל יש גם כמה כלי OPEN על בסיס יריחו כלומר בשנהם השמים ועומק הכיס הוא הגבול .....
אבל שוב תקן אותי אם אני טועה, אבל כרגע אתה לא מחפש כרגע כלי שלהיות איתו עשור ולגדול איתו .
אתה מחפש כלי לשנה שנתיים עד שהתמונה תתבהר בקשר לרשיונות ועד שתוכל לרכוש את הכלי שאתה ממש רוצה ברשיון פרטי ,כך שכל השיקולים הללו פחות חשובים .
לענין הכן מענין פה לדעתי, העלות לרוב היריחו זול יותר וזמין יותר הן בקניה והן באביזרים בדלפק חנות הנשק בארץ .
(את כל הציוד שלי לבול הזמנתי מחו"ל שם 1911 הוא לא מילה גסה) .
חלקים שרות ותחזוקה שנהם לא בעיה .
לסיום אני היתי מוסיף לרשימה גם CZ 75 מהדגם הישן והטוב יודע לעשות הכל כמו היריחו אבל לא נדיר לראות אותם נמכרים ב"יד 2" בכמה מאות שקלים עד אלף .
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ניר ל » 18 פברואר 2014, 23:21

מקבל את הערותיכם והארותיכם , הסיבה ששאלתי על בלאי ועמידות היא לא מהשימוש שאני אעשה אלא כי אין לי מושג כמה כבר ירו הכלים ואיך זה ישפיע עליהם בעיקר לעניין מעצורים, אכן מדובר באקדח לתקופת ביניים שלא אתבאס לוותר עליו או להפסיד את ערכו , מכל מה שאמרתם עד כה - אבחר ביריחו, כמו שאמרתי, עשו עליו עבודה וגם יש לו קתות תחליפיות שהיו לי מאד נוחות .

Cz לא יושב לי טוב ביד ואני לא מסתדר עם ההדק המקורי , לפני שניסיתי אותו במהלך הקורס , הכיוון אכן היה לקנות כזה משומש ב 500 ש״ח .
תודה על התשובות
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי glockbuster » 20 פברואר 2014, 08:27

אני רוצה לתת את ה2 סנט שלי
ראשית, את החמש שנים הראשונות שלי בירי מעשי העברתי עם בול M5 והוא היה מדהים
הפלטפורמה של ה1911 היא כל כך ורסטילית שאפשר לתפור אותה לכל יורה. והיום אפשר למצוא
אקדחים כאלו בזול, רק צריך לבדוק אקדח כזה קודם תחת עין של נשק שמבין עניין ואחר כך בירי של 100-200 כדור כדי לראות שהכלי עובד.

שנית, ניר אני מבין שהתבחין המשמר מלחיץ את כל בני ישראל אבל, יש לך אקדח סופר עמיד ואמין (את האמת מבחינתי זה כל מה שמאפיין גלוק) תרגיש חופשי לירות בו, אם היה מדובר באקדח ישן בן 30 שנה הייתי מבין אבל אני נתקלתי באנשים עם גלוקים מהדור הראשון שהעבירו דרך הקנה עשרות אלפי כדורים והאקדח עוד עובד כמו טנק,
"Si Vis Pacem Para bellum"

"Don't Call 911, Call 1911"

Owning a handgun doesn't make you armed any more than owning a guitar makes you a musician

The unarmed man can only flee from evil. And evil is never overcome by fleeing from it
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי glock34 » 21 פברואר 2014, 07:50

ניר,
את הדברים שאמר לך פה סיימון, אם הייתי במקומך, הייתי לוקח בחשבון ומיחס להם חשיבות רבה.
האקדח הראשון שהיה לי בארץ היה אותו יריחו שהוא מדבר עליו. אקדח זול יחסית שיאפשר לך בסיס טוב להתקדם בירי. איזון טוב, מיקומים נכונים, חלקים זמינים, ואופציות לשיפור בעת הצורך.
אני באופן אישי, כן הייתי ממליץ לך גלוק, ורק בגלל שהוא מהווה אקדח הנשיאה שלך. תחשוב כמה ביטחון זה יוסיף לך לנשיאת האקדח ביום יום, עצם הידיעה שיש לך יכולת ירי תחרותית עם האקדח אותו אתה נושא עליך.
אני אומר את הדברים בחוסר ידע בכל הנוגע למחירים בארץ ושיקול דעת ללא חישוב כלכלי.
למרות שאני מבין שכבר יש לך אחד. העברתי דרך הגלוק שלי (גלוק 34 דור 3) עשרות אלפי כדורים (בסביבות 80,000) לפני שהרגשתי בצורך להחליף קנה, וגם אז לא ממש הייתי חייב. (היה מבצע על קנים חדשים, אז למה לא) ההשקעה הכי טובה ליורה היא שעות מטווח והדרכה טובה.
ולכיוון הזה הייתי מנתב את כספי.
ניסיתי לא מעט אקדחים ובסוף חזרתי לאקדח הפלסטיק הישן והטוב. בסופו של עניין, הכל תלויי בכמות האימונים וטיב המדריכים שיעזרו לך להגיע לתוצאות במינימום בזבוז כדורים יקרים.
וכמובן, יכולת אישית.
אני מאמין גדול באימון והרגלי ירי, לכן אני אומר את הדברים הנ"ל. אימון עם פלטפורמה כמו ה1911 לדוגמא, יגרום לך להרגלי ירי שונים מאוד מהגלוק. פתאום יש לך נצרה או שחרור המחלק עם אגודל היד הלא דומיננתית או שוני גדול מאוד בגריפ וכו'.
אולי זה רק אני אבל, כאשר החלטתי לקבל דירוג בCDP (דיביז'ן בIDPA המצריך ירי ב 0.45) עברתי לפלטפורמת ה1911, וכאשר עברתי חזרה לגלוק נתקלתי לא פעם בהרגלי ירי שהיו לי מה1911. קח גם את זה בחשבון.

שיהיה לך בהצלחה עם כל מה שתבחר.
It's not the arrow it's the indian
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי jluzer1 » 21 פברואר 2014, 10:00

תקנה גלוק לצרכי ירי מעשי בלבד אם כוונתך להתחרות בענף.
מטרת האימונים והתחרויות בעיני הן בעיקר לצרכי ביטחון ותפעול נכון של האקדח גם אם אני יכול לירות יותר טוב באקדח קצת יותר טוב. אין מחיר ליתרון שאתה משיג כך.
אם אתה מתכנן ללכת על הגביע תתחיל מראש באקדח טוב יותר, מי יודע אולי תחליף את הגלוק בסוף...
״לא למען הרוג נתון הנשק בידינו, אלא על מנת לשמור על החיים״.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי simon » 21 פברואר 2014, 16:42

עשה חשבון בעצמך:
גלוק 17 חדש 4.5 אלף
כוונות מפרו + קונקטור מינוס עוד לפחות 300 שח
גלוק מגיע עם 2 מחסניות- צריך מחסנית שלישית? צריך עוד 220 ש"ח

ואתה תרצה בטוח עצר מחלק מוגל וגם תפס מחסנית מוגדל- עוד 300 ש"ח
זה 5.3 אלף - ולא ירית כדור אחד אפילו.
חשבון פשוט - נגיד אתה מתחיל להתאמן קבוע פעם בשבוע. כמו שעון- יום שיש אתה יורה 100 כדור. 52 שבועות בשנה זה 5200 כדור. נגיד אתה קונה כדור ב 1 - 1.05 שקל. אתה כרגע קנית אקדח ששוה שנה של אימונים פעם בשבוע.
אז זהו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד