נשיאת נשק פרטי\עונשין אבידה

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

נשיאת נשק פרטי\עונשין אבידה

על ידי ירין צברי » 18 יולי 2020, 03:23

שלום, האמת שחיפשתי מלא מקורות על צורת נשיאת נשק חוקי בארץ ולא מצאתי מקור שמסביר צורת נשיאה חוץ מצמוד לגוף או בתיק שצמוד לגוף.
השאלה העיקרית היא בנשיאה גלויה או סמויה. יש לי אפנדיקס ואשמח לדעת אם אוכל לשאת את האקדח עם החולצה בצורה כזאת שחושפת את האקדח והנרתיק.
או שרק מותר בצורה חסויה מתחת לחולצה.

בנוסף לכך אשמח לדעת האם יש עונש באיבוד מספר כדורים או כדור בודד או שהאם החוקה לא מחמירה חוץ מאזהרה.

תודה רבה על זמנכם.

ירין.
M9A3
Olight Baldr Pro Desert Tan
Leupold DeltaPoint Pro 2.5 MOA FDE
Bare Arms Custom Holsters KR 31 HOLSTER W/MAG FDE Carbon Fiber
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 4
הצטרף: 11 מאי 2020, 08:35
מיקום: רחובות

Re: נשיאת נשק פרטי\עונשין אבידה

על ידי spy » 18 יולי 2020, 06:25

שלום ירין, ברוך הבא לפורום.

אני אפריד, ברשותך, את חלק הראשון של שאלתך לשתיים - מה חוקי ומה נכון.

בהיבט החוק - הרגולטור לא מגדיר את האופן, בו אתה נושא אקדח מעבר למה שאתה רשמת. בישראל, להבדיל מארה"ב, למשל, אין הבחנה בין נשיאה גלויה ונשיאה מוסלקת. באזרחות, להבדיל מהצבא, אין גם הגדרות למצב הנשיאה של האקדח.
השאלה היא - מה נכון.
יש לא מעט אנשים שדוגלים בנשיאה גלויה "לצורך הרתעה" או לצורך "הגברת תחושת הביטחון של הסובבים." אני חושב שזה קונספט שלא מתאים לאזרח. יש בישראל כוחות ביטחון מצוינים שעושים עבודה מסורה וטובה ומאפשרים לכולנו רמת ביטחון גבוהה שלא הייתה כמותה מהקמת מדינת ישראל (שלא לדבר על לפני ההקמה). הרתעה והגברת תחושת הביטחון של הסובבים - זה תפקידם של אנשי כוחות הביטחון. אל לאזרח לקחת על עצמו תפקיד זה. יכולות להיות כאן שתי השלכות שליליות מאוד:
1. אותו אזרח יכול לסמם את עצמו כמטרה מועדפת לגורם עוין - בין אם פח"עי לבין אם פלילי (שרוצה להשיג נשק). היתרון היחסי של האזרח החנוש מגיע מעצם העובדה שהאויב לא יודע שהוא חמוש. כך יתרון ההפתעה של האויב (אתה כאזרח ברחוב לא באמת יכול לדעת איפה, מתי וממי תבוא התקיפה) מתאזן בצורה מסוימת ע"י יתרון ההפתעה שלך (האויב המתכנן תקיפה לא יודע מי מתוך כל האזרחים הסובבים אותו חמוש).
2. אנחנו חיים במדינה, בה היחס לנשק, ככלל, הוא שלילי. מוטב שכולנו נפנים זאת. לא אכנס לסיבות לכך, הן מורכבות ונבנו לאורך שניפ, זה פשוט המצב בשטח. אזרח חמוש עלול למצוא את עצמו במצב לא נעים כלל מכיוון אזרחים אחרים דווקא, עד כדי הגשת תלונות שווא ושיימינג ברשת. אתה לא צריך את זה בחיים שלך.
אוסיף ואומר שנרתיק אפנדיקס מיועד לנשיאה מוסלקת. זאת הסיבה המרכזים, אם לא היחידה, להופעתו. הוא מונע תופעה של printing של האקדח (מתוך דרישות לרמת ההסלקה בחלק מהמדינות בארה"ב). ולכן אין כל הגיון לשאת אקדח גלוי בנרתיק זה. כאן רק אציין שנרתיק אפנדיקס יוצר אתגר משמאותי בכל הנוגע לאימונים, היות ובתהליך השליפה הקנה עלול להיות מופנה לצדדים, בעיקר אצל יורה פחות מיומן.

בנושא תחמושת - לא, לא נראה לי שמישהו יקבל עונש אם איבד כמה כדורים. יחד עם זאת, כדור זה כדור. תשב עם עצמך, תתחקר, אין הגעת למצב שכדורים הלכו לאיבוד, תסיק מסקנות, ותנהל בהתאם על מנת לצמצם סיכוי שהאירוע יחזור על עצמו. בסוף יש כאן היבט ביטחוני אך גם היבט בטיחותי. תחשוב על ילד סקרן שמוצא כדור אקדח.
על מנת שחנות נשק תוכל למכור לך כדורים להשלמה תצטרך לקבל אישור של פקיד רישוי. אתה יכול לפנות לאגף במייל, להסביר להם שאיבדת כמה כדורים, לתאר את נסיבות האירוע. מאמין שתקבל אישור לרכישת כדורים חדשים ללא בעיה.

לסיכום, יש לך רשימת ציוד נאה בחתימה. על מנת להפוך את הציוד הזה לנשק, צריך ללמוד ולהתאמן. זה לא קורה בפורומים השונים. זה קורה במטווחים, באימונים מסודרים, עם תכנית אימון, עם מדידת רמת הביצוע והכי חשוב - עם מדריך שותן משוב על ומתקן שגיאות.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/2018/07/04/idpaisra ... #more-3051
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום
 
הודעות: 2105
הצטרף: 11 ינואר 2003, 22:34
מיקום: פתח תקווה

Re: נשיאת נשק פרטי\עונשין אבידה

על ידי Everest » 22 יולי 2020, 03:10

לגבי צורת הנשיאה - אתה יכול לשאת את הנשק איך שבא לך.
בגדול ספיי נתן לך הסבר מאוד מפורט ומדויק למה מומלץ בחום לשאת אקדח בצורה מוסלקת בלבד, ותאמין גם לי כשאני אומר לך שיש דברים בגו.

לגבי העונש - כעיקרון אובדן של כמה כדורים ואף כדור בודד זה אובדן של כלי ירייה. לפי סעיף 339(א) לחוק העונשין, העונש על כך הוא כעיקרון שנה בכלא.

באופן אישי - לא מאמין שיגישו נגדך כתב אישום על אובדן של כמה כדורים בודדים.

אבל זה לא אומר שלא יטילו עליך סנקציות מנהליות ולאו דווקא פליליות בגלל אובדן של כדורים. אירוע כזה עשוי בקלות להוביל לאובדן הרישיון ולסנקציות מנהליות שאתה לא רוצה להיכנס אליהן, גם בלי לקבל עונש פלילי של שנה בכלא.
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 1170
הצטרף: 12 מאי 2013, 08:06

Re: נשיאת נשק פרטי\עונשין אבידה

על ידי ירין צברי » 24 יולי 2020, 11:09

תודה רבה על המענה.
האמת שלא איבדתי כדורים פשוט רציתי לדעת את הזכויות שלי ומה התגובה לכך כי לא מצאתי סעיף שקשור לתחמושת אלא רק לנשק. :mrgreen: :mrgreen:
M9A3
Olight Baldr Pro Desert Tan
Leupold DeltaPoint Pro 2.5 MOA FDE
Bare Arms Custom Holsters KR 31 HOLSTER W/MAG FDE Carbon Fiber
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 4
הצטרף: 11 מאי 2020, 08:35
מיקום: רחובות

Re: נשיאת נשק פרטי\עונשין אבידה

על ידי Everest » 26 יולי 2020, 18:24

"נשק" = גם תחמושת. כך לפי הגדרות חוק כלי הירייה, וחוק העונשין.
כל מה שמתייחס "לנשק", מתייחס גם לתחמושת מבחינת החוק (בשינויים המחויבים).
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 1170
הצטרף: 12 מאי 2013, 08:06


מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים