מוניטין האמינות של גלוק.

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

מוניטין האמינות של גלוק.

על ידי רייטר » 08 נובמבר 2018, 14:18

שלום,

קיבלתי רישיון מותנה,ומתכוון לקנות מחר נשק בע"ה.

מתלבט בין S&W M&P 9 M2.0 compact, גלוק 19 , CZ-p10c.

(אני יודע של-czp10c יש עדיין מחלות ילדות.. )

לא כל כך בא לי על גלוק (יקר ומכוער) אבל כיוון שאמינות היא הבסיס להכל השאלה שלי היא,האם המוניטין של הגלוק בנוגע לאמינות מוצדק?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: מוניטין האמינות של גלוק.

על ידי ארציאל » 08 נובמבר 2018, 14:36

בנוגע לאמינות כן.
איזה מחלות ילדות יש ל p10c?
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי רייטר » 08 נובמבר 2018, 14:48

בעניין czp10c:

https://www.youtube.com/watch?v=bYRYTaLGtmA

יש עוד מקרים כאלה שמועלים בפורומים וכו'.זה הגיוני כיוון שהנשק קיים כשנה,לעומת 30 של הגלוק ו-12 של m&p.

אין לי שום כוונה להשמיץ,פשוט אלא הדברים שנתקלתי בהם תוך חפירה בעניין.

האם אפשר להגיד שגלוק אמין יותר מ-m&p? ואם כן עד כמה?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 08 נובמבר 2018, 19:04

גלוק אקדח יותר פשוט/ פחות מורכב = פחות סיכוי לכשל, בנוסף הוא עמד במבחן לאורך עשרות שנים.

אם ברמת משתמש ממוצע זה אמור להשפיע על שיקול הדעת הדעת שלך - נראה לי שלא.
המשתמש הממוצע בארץ לא מעייף ולא שוחק את האקדח באימונים מאסיביים, נושא עליו אקדח במצב חדש למעשה גם אם מחזיק בו שנים רבות, הסיכוי שלו לכשל במצב חירום הוא אפס. אם במקרה תצוץ באחד האקדחים האלו תקלה במשך הזמן - היבואן עומד מאחוריו שזה אפילו יתרון על גלוק.
ברמת הסחירות אני גם לא הבדלים - גם אם גלוק יותר מבוקש כמשומש, יש עשרות כאלו למכירה בכל רגע נתון לעומת בודדים מהסוגים האחרים. סה״כ אני רואה הרבה אקדחים כאלו ( בעיקר סמית) יורים אלפים רבים של כדורים בירי מעשי, ללא מעצורים או בעיות מיוחדות.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי 23933 » 27 נובמבר 2018, 23:58

אני באמת שלא מבין כ"כ בנושא אבל לאחר כשנתיים וחצי ב-idpa ישראל וירי של כ 15,000 כדור עם גלוק 19 דור 2.5 ו-0 תקלות וירי די מדויק
ורוב ככל המדריכים והיורים שמדורגים למעלה הינם בעלי גלוק לסוגיו . לענ"ד הגלוק זהו סוס מנצח
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי shrek » 29 נובמבר 2018, 10:19

לטעמי גלוק זה סוס עבודה.
Cz,סמית׳ מייצרים נשקים הרבה זמן לפני גלוק.

Cz p1c- אחרי 300-400 כדור הלחצנים נוחים מאוד, זה כל ה"בעיות" שהיו, בדגמים קיום זה נפתר כבר מהמפעל.

הדק עדיף, ארגונומיה עדיפה, אחריות יבואן לכל החיים ( מאיר רוט), מחיר עדיף, כוונות ברזל עם בורג מהקופסה.
הדבר היחיד שמצאתי לטובת הגלוק דור 5 ביחס לp10 הוא הקפיץ מחזיר.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 29 נובמבר 2018, 10:50

הייתה לנו בעיה לפני חמש שנים - ״לנו״ הכוונה למחזיקי רשיונות וותיקים שהוחרגו משיטת התבחינים וזכו ברשיון עד המוות או עד שתימצא דרך לבטל אותו. אחת מהדרכים שנוסו הייתה איסור תיקון מהותי (שמצריך אישור פקיד רישוי) או החלפה, אז מי שהחזיק גלוק יכול היה להיות די בטוח שהאקדח ישרוד יותר שנים ממנו גם אם ישתמש בו לא מעט.

מי שמוציא כיום רשיון עפ״י תבחיין כלשהו לא צריך לחשוש מהזייה כזו של הממסד, כי הם יכולים לבטל כל תבחין ללא צורך בהסברים או מניפולציות. לכן - קנו מה שעושה לכם נעים, תירו כמה שיותר, תהנו. בסה״כ, למעט תקלות סדרתיות שמתפרסמות ובד״כ היצרן מוצא להן פתרון, האקדחים בשוק הם אמינים למשך הרבה יותר כדורים ממה שתזכו לירות איתם.בפועל גם אלו מאיתנו שיורים המון ומסוגלים לשחוק אקדח, מחליפים אותו לרוב מתוך רצון לגוון ולהתנסות, הרבה לפני שהוא נטחן.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי 23933 » 06 דצמבר 2018, 16:02

בס"ד
ניר ל כתב:גלוק אקדח יותר פשוט/ פחות מורכב = פחות סיכוי לכשל, בנוסף הוא עמד במבחן לאורך עשרות שנים

1+
כלי הנשק הטובים ביותר של צבא רוסיה
"ה-Glock 17 הוא כיום אחד מכלי הנשק הפופולריים ביותר בקרב כוחות צבא ומשטרה בעולם, כולל בכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב ויחידות העילית בשירותי הביטחון הרוסים. תעשיית הנשק הרוסית ייצרה דגמים רבים שהעתיקו את תכונות ה-Glock, ביניהם ה-GSH-18, רובה בעל מסגרת פולימר ומנגנון ביטחון של ההדק. נראה כי ה-Glock מועדף על רוב יחידות העילית, ביניהן קבוצת אלפא נגד טרור של שירותי האבטחה הפדראליים FSB." תאריך הכתבה 1/12/18
https://i-hls.com/he/archives/87115

בנוסף לאמור לעיל זמינות חלקים בארץ ועזרים נלווים מחו"ל כמעט ללא הגבלה ובמחירים מאוד אטרקטיביים זה נכון לכ"א ובמיוחד למי שמתאמן באופן קבוע במסגרת כגון IDPA ישראל וכדו' לשיפור המיומנות של ירי הגנתי
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניקו » 15 דצמבר 2018, 09:47

23933 כתב:בס"ד
1+
כלי הנשק הטובים ביותר של צבא רוסיה
"ה-Glock 17 הוא כיום אחד מכלי הנשק הפופולריים ביותר בקרב כוחות צבא ומשטרה בעולם, כולל בכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב ויחידות העילית בשירותי הביטחון הרוסים. תעשיית הנשק הרוסית ייצרה דגמים רבים שהעתיקו את תכונות ה-Glock, ביניהם ה-GSH-18, רובה בעל מסגרת פולימר ומנגנון ביטחון של ההדק. נראה כי ה-Glock מועדף על רוב יחידות העילית, ביניהן קבוצת אלפא נגד טרור של שירותי האבטחה הפדראליים FSB." תאריך הכתבה 1/12/18
https://i-hls.com/he/archives/87115

בנוסף לאמור לעיל זמינות חלקים בארץ ועזרים נלווים מחו"ל כמעט ללא הגבלה ובמחירים מאוד אטרקטיביים זה נכון לכ"א ובמיוחד למי שמתאמן באופן קבוע במסגרת כגון IDPA ישראל וכדו' לשיפור המיומנות של ירי הגנתי

שיקולים של ארגון כמו צבא או משטרה, שונים מאלו של אדם פרטי. מחיר סיטונאי, עלויות תחזוקה, יעילות הלוגיסטיקה, הכשרות נדרשות לנשקים (חיילי נשקיה), אפשרויות התאמה כאלו ואחרות - אלו השיקולים המנחים ארגון.
קשה לי להאמין ששיקולי האמינות בין המרצדס של האקדחים לבין הBMW של האקדחים הם שיקולים של ממש, בארגון שקונה אלפי אקדחים.

לדעתי, ההתעסקות המוגברת של האזרח הממוצע, שיירה 500 כדור מהכלי במשך כל החיים, בשאלה "איזה אקדח יש לקצין בקומנדו האמריקאי?" - מיותרת.
CZ P07
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי 23933 » 16 דצמבר 2018, 00:35

בס"ד
ניקו כתב:לדעתי, ההתעסקות המוגברת של האזרח הממוצע, שיירה 500 כדור מהכלי במשך כל החיים, בשאלה "איזה אקדח יש לקצין בקומנדו האמריקאי?" - מיותרת.

פותח השרשור ביקש לדעת אם אכן מוניטין האמינות של הגלוק מוצדקת
רייטר כתב:האם המוניטין של הגלוק בנוגע לאמינות מוצדק?

אז בוודאי שההוכחה שהובאה ע"י הינה אינדקציה לאמינות של הגלוק גם למי שיורה 50 כדורים ל-5 שנים , ואדרבא לענ"ד כלי שלא יורה הרבה חשוף להרבה מאוד כשלים (אבק , התייבשות , חלודה , עדיין בהרצה, וכו')ואמינות הכלי היא במינימום כשלים בעת ירי
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי GA1 » 16 דצמבר 2018, 01:56

תיאורטית - אתה צודק.
מעשית - רוב האקדחים החדשים היום, בייחוד באותה תצורה של סטרייקר פולימרי - כולם אמינים במידה כזו ש-50 עד 500 כדורים ראשונים לא מהווים בעיה או אתגר לאמינות.

זה כמו שלא משנה לחברת ליסינג אם לתחזק בשנה הראשונה טויוטה, מאזדה או יונדאי...
    נשק עליך זה כמו מצנח - אם תצטרך ולא יהיה עליך - כנראה שכבר לא תצטרך יותר...
    גם כשהמשטרה במרחק של דקות -
    לפעמים זה עניין של שניות...
שא בְּאחריות ושא ברכה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 16 דצמבר 2018, 10:44

לא הייתי אומר שאקדח שלא עובד מתקלקל, זו לא מכונית שיש בה מרכיבי גומי שמתייבשים ונוזלים שעומדים.
צריך לדאוג מקורוזיה, חוץ מזה ההתעייפות של קפיצים וברזלים היא כתוצאה מעומס מחזורי ואם האקדח לא עובד אז זה לא קורה. יריתי לאחרונה בקולט פייטון מודל 75, שנשמר במצבו המקורי כאילו יצא מהמפעל, כלי מדהים. אם מתחת למכסה החלקים והקפיצים נשמרו כמו החלקים החיצוניים אז האקדח הזה למעשה חדש.

ירי של כמה מאות כדורים מאקדח סדרתי עשוי לחשוף פגמים בייצור ולכן מומלץ , הרצה של אקדח ספורטיבי ומהודק היא הכרחית ע״מ לכוונן וללטש חלקים באופן סופי. אחרי ירי של כמה אלפי כדורים כבר מתחילים לראות הבדלים באיכות החומרים ואמינות המנגנונים.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי ArikB » 17 דצמבר 2018, 13:32

סטיטסטית כל כלי יעצר.גם גלוק.
האקדח האחרון שלי עשה אוברול אחרי 30000 ב3 שנים.
ויריתי בגלוקים שונים קרוב ל200000 כדור.
אז נכון הוא כלי מכוער ואולי לא הכי נח לירי.
אבל עליו הכי אפשר לסמוך.ולא סתם הוא מדורג גבוה במבחני האמינות.
מי שרוצה תכשיט יש המון.מי שרוצה כלי אמין יש גלוק
אדם באמונתו יחיה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 18 דצמבר 2018, 01:00

אריק, מה הכוונה באוברול ? מה החלפת אחרי 30 אלף כדור ?
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי spy » 18 דצמבר 2018, 09:33

אני לא יודע מה אריק החליף, אבל בגלוק נהוג להחליף את כל הקפיצים ופיני גוף. במקרה הצורך - גם את בלוק נעילת הקנה ומארז ההדק (חלקים מספר 21 ו-22 בשרטוטי גלוק).
כל החלקים האלה זולים וניתנים להחלפה פשוטה תוך מספר דקות.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד